FC Universitatea Craiova o învinge pe Ripensia Timișoara în Antalya

eJobs
Dacă îți place acest articol, distribuie pe:

FC Universitatea Craiova a reușit să câștige cel de-al doilea amical, în cantonamentul din Antalya. Meciul început la ora 11:00 (ora României) a fost câștigat de Știința, cu scorul de 3-1, împotriva echipei românești, din eșalonul secund, Ripensia Timișoara.

În prima repriză nu s-au întâmplat prea multe, ocaziile fiind de partea celor din Timișoara. S-a intrat la cabine cu scorul de 0 la 0.

Însă, în cea de-a doua repriză, în primele 15 minute, leii au reușit să marcheze de două ori, prin Raicea și Costea. Timișorenii au reușit să marcheze în minutul 77. Scorul final a fost decis, în urma golului din minutul 90, al lui Bălan.